Wybrana okazja

Co wybrać na imieniny?

Nie raz pewnie każdy z nas ma dylemat, co podarować drugiej osobie? Wśród przeprowadzonych badań wynikło, że najwięcej problemów sprawiają prezenty imieninowe, gdyż imieniny to najczęstsza okazja do świętowania. Jeżeli mamy do czynienia z osobą bliską, rodziną, możemy się pokusić wtedy o prezent przydatny, potrzebny danej osobie. Często...

są to sprzęty gospodarstwa domowego, ubrania, w każdym razie, coś praktycznego. Jeżeli natomiast nie mamy pojęcia cóż takiego mogłoby się komuś przydać, możemy sięgnąć po równie często kupowane szkło (tj, wazony, szklanki, kieliszki), jakieś porcelanowe figurki, albumy na zdjęcia i tym podobne upominki. Uważajmy natomiast przy zakupie perfum czy też biżuterii, bo pomimo dobrych chęci ten prezent może okazać się nie trafiony. W szczególności wystrzegajmy się tego, jeśli nie znamy dokładnych upodobań solenizanta. Ale co najważniejsze, jeśli nie mamy kompletnie pomysłu co kupić, nie zapominajmy, że alkohol (np. jakieś dobre wino, koniak) i kwiaty, to upominki ponadczasowe, szczególnie właśnie na imieniny.

Pomysł na prezent na imieniny

Imieniny cieszą się sporą popularnością praktycznie w całej Polsce. Wyjątkiem są jedynie Kaszuby i Górny Śląsk. Ich głównym konkurentem są urodziny, ale nie czyni to przeszkody, żeby również tego dnia obdarowywać się prezentami. Imieniny obchodzi się raz w roku, pomimo tego, że niektóre imiona, jak na przykład Małgorzata, Piotr, Andrzej wypadają kilka razy. Przyjęło się więc zasadę, że świętuje się je wtedy w najbliższym po urodzinach dniu. Z tej okazji, wypada również sprawić odpowiedni prezent na imieniny.

Nie wymaga się tu oczywiście kosztownych podarunków, ale jakiś drobiazg z pewnością ucieszyłby solenizanta. Nasz asortyment jest na tyle szeroki, że znajdą tutaj Państwo pomysły na zarówno drobne jak i nieco większe upominki. Prezent na imieniny powinien być dopasowany do wieku i zainteresowań solenizanta. Wiadomo, że 10latek nie będzie zbytnio zainteresowany wieczorem w operze, a babcia jazdą bolidem wyścigowym. Chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki.

Jeśli zależy Ci na niewielkim upominku, to możesz skusić się na świeczkę z kolczykami, obraz na płótnie lub zabawny plakat. Solenizant na pewno będzie zadowolony. Część ludzi obchodzi jednak imieniny znacznie huczniej niż urodziny. Wyprawiane są wtedy przyjęcia, a zaproszeni goście chcieliby, by ich podarunek zrobił wrażenie. W takim wypadku, prezent na imieniny może mieć postać prezentu-Przeżycia. Wybieramy wtedy spośród wielu różnych opcji, jak na przykład lot widowiskowy, pobyt w SPA, skok ze spadochronem czy indywidualny kurs makijażu.