Wybrana okazja

Jaki prezent na komunię?

I Komunia to wyjątkowe dla dziecka wydarzenie. Uroczystości kościelne oraz obchodzone w gronie rodziny podkreślają wagę tego dnia. Tradycyjnie dziecko dostaje różne pamiątki z Pierwszej Komunii jak różaniec, świeca, łańcuszek z medalikiem oraz pamiątkowy obrazek. Jednak coraz więcej oczekiwań wywołują pozostałe prezenty. Warto zastanowić się jakie są zainteresowania...

dziecka, czy wspominało o jakimś wymarzonym prezencie. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wachlarz prezentów ciekawych, zabawnych, praktycznych czy dostarczających niezapomnianych przeżyć. Zrobienie przyjemności dziecku to wspaniała rzecz, z której poczujemy się dumni. Corocznie wielu z nas boryka się z problemem, jakim jest wybór upominku na komunię. Dlatego też wielu z nas zadaje sobie pytanie, jaki prezent na komunię będzie najlepszy? Wybór z pewnością nie jest łatwy, ci starsi z nas pamiętają czasy, kiedy doskonałym podarkiem był zegarek. Niestety, czasy się zmieniły i obecnie musimy przygotować się na większe koszty. Rower także nie jest już tym, co wiąże się z hasłem prezenty na komunię. Oczywiście, to także jest coś, co może uszczęśliwić dziecko, jednak patrząc na współczesne czasy, może to także być upominek nietrafiony. W wyborze prezentu istotne jest także to, aby dobrać podarek odpowiednio do płci dziecka komunijnego ? dziewczynka z pewnością ucieszy się z czegoś kobiecego, natomiast chłopiec będzie zadowolony z czegoś, co umożliwi mu zabawę z kolegami. Należy jednak pamiętać, iż prezent komunijny nie powinien być czymś typowym, takim jak gra komputerowa, ponieważ wiąże się z uroczystością sakralną. Jest to uroczystość, którą dziecko przeżywa raz w życiu, dlatego powinno kojarzyć mu się nie z drogimi darami czy hasłem prezent na komunię, a z samym terminem komunia święta. Pozwoli to na prawdziwe przeżycie tego dnia i pokonanie kolejnego kroku do pełnej dojrzałości.

W coraz to większej ofercie trudno znaleźć prezent na komunię, który ucieszy dziecko i będzie się wyróżniał spośród wielu innych, wręczanych przy okazji tego ważnego dnia. Oczywiście jak w przypadku upominków wybieranych ze względu na inne uroczystości i święta, powinniśmy wziąć pod uwagę oczekiwania dziecka. Zastanówmy się nad tym, jakie rzeczy go interesują, jakie ma hobby, czy być może kolekcjonuje jakieś przedmioty. Po znalezieniu odpowiedzi na te i inne pytania możemy być pewni, że wybrany przez nas prezent na komunię ucieszy dziecko. Naszą propozycją na oryginalny prezent komunijny jest wykupienie dziecku lekcji jazdy konnej czy też kursu nurkowania. Z ciekawych upominków, polecamy także plakaty stylizowane na okładki gazet, gdzie widnieje zdjęcie obdarowywanego.

Możemy również odwołać się do klasycznych pomysłów i podarować upominki, które na stałe są związane z dniem pierwszej komunii świętej. Będą to zatem zegarki wręczane chłopcom oraz biżuteria - kolczyki, wisiorki, pierścionki dla dziewczynek. Dość popularny prezent na komunię w tej kategorii to książki o zróżnicowanej tematyce.

Powszechnym zwyczajem jest także wręczanie przy okazji pierwszej komunii różańców, medalików, krzyżyków oraz pisma świętego. Do tego rodzaju pamiątek można dołączyć kryształowe statuetki, których zdobienia są wykonane w technice 3D. W tafli przezroczystego szkła można nadrukować tekst z życzeniami oraz trójwymiarowe obrazy nawiązujące do tego rodzaju uroczystości kościelnej. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą prezentów komunijnych.