Wybrana okazja

Upominek z okazji chrztu

Na wielu forach internetowych, szczególnie tych, dotyczących dzieci, na których często logują się młode mamy, pada pytanie o to, co kupić dziecku na chrzest. Najczęściej pytanie to, jest zadawane w formie, ?pieniądze czy upominek?? Otóż podczas takiego wyboru musimy brać pod uwagę, komu chcemy sprawić prezent. Pieniądze są...

najczęściej wybierane, gdyż kupno prezentu sprawia wiele problemów. Jednak musimy liczyć się z tym, że zazwyczaj będą one przeznaczone na wydatki rodziców. Oczywiste jest, że dziecko tych pieniędzy nie wyda, ani nie skontroluje, czy zostało za nie kupione coś dla niego. Bardzo często wybierane są zabawki dostosowane do wieku dziecka, tj. maty edukacyjne, zabawki, które uczą, wydają dźwięki. Kupując taki prezent możemy być pewni, że trafi on prosto w ręce dziecka. Gdy wybieramy się na chrzest do dziewczynki, często, szczególnie chrzestni, kupują biżuterię. Może to być pierścionek, oczywiście złoty, kolczyki czy też łańcuszek. Jest to piękna pamiątka, która jest na lata.

Pomysł na prezent na chrzest

Co kupić dziecku na chrzest? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, a wśród nich są przede wszystkim matki chrzestne oraz ojcowie chrzestni, którzy zupełnie nie wiedzą, co należy podarować takiemu maleństwu w dniu jego chrztu, który niewątpliwie jest ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Prezent na chrzest na pewno powinien być przez nas szukany znacznie wcześniej, by nie zostawiać tej decyzji na ostatnią chwilę. Jak się okazuje, najczęściej goście zaproszeni na uroczystość chrztu i na przyjęcie organizowane z tej okazji, decydują się na wręczenie prezentu w postaci pieniędzy. Rzeczywiście, jest to dość wygodny sposób, a na dodatek nie musimy głowić się nad prezentem. Tymczasem warto postarać się chociażby o niewielki drobiazg, który będzie nie tylko upominkiem, ale przede wszystkim pamiątką dla małego człowieka. Możemy więc kupić na przykład kocyk ze specjalną pamiątkową dedykacją dla malucha czy postarać się o zdjęcie wykonane na płótnie. Takie prezenty na pewno będą doskonałą pamiątką na długie lata. Jeśli więc planujemy kupno prezentu na chrzest, być może zainteresują nas spersonalizowane prezenty, które będą wyjątkowym podarunkiem. Można postawić także na nieco bardziej praktyczne prezenty, które maluchowi na pewno się przydadzą.